ATSG dostarczy samolot towarowy Boeing 767 polskiemu SkyTaxi

Home Travel ATSG dostarczy samolot towarowy Boeing 767 polskiemu SkyTaxi
ATSG dostarczy samolot towarowy Boeing 767 polskiemu SkyTaxi

WILMINGTON, Ohio–()–Spółka Air Transport Services Group, Inc. (NASDAQ:ATSG) ogłosiła przekazanie Boeinga 767-200 w wersji przekształconej na samolot towarowy firmie SkyTaxi. Samolot zostanie dostarczony przez Cargo Aircraft Management będące przedsiębiorstwem zależnym Air Transport Services Group na podstawie siedmioletniego leasingu.

Ponadto Cargo Aircraft Management umożliwi SkyTaxi leasing drugiego towarowego Boeinga 767-200 z dostawą w roku 2019.

Obecnie SkyTaxi eksploatuje dwa samoloty Saab 340 z Portu Lotniczego Wrocław, który jest portem macierzystym tego przewoźnika.

Rzecznik SkyTaxi Wojciech Nocun powiedział: „Z przyjemnością powitamy ten towarowy samolot szerokokadłubowy w naszej flocie. Współpraca z ATSG i jej spółkami siostrzanymi jest wspaniała, a wielkie wsparcie, zrozumienie i doradztwo są dla niej kluczowe. Boeing 767 w wersji towarowej będzie przełomowym samolotem dla floty SkyTaxi. Dołączymy do rosnącego grona przewoźników cargo. Obecnie dopracowujemy ustalenia z największymi pośrednikami w zakresie włączenia frachtowca do ofert dostępnych dla klientów – w samą porę na szczyt sezonu przed Bożym Narodzeniem”.

Rich Corrado, prezes zarządu ATSG, powiedział: „ATSG docenia możliwość wspierania SkyTaxi, gdyż w ten sposób poszerza swoją ofertę usług, a my liczymy na trwałą współpracę”.

Air Transport Services Group, Inc. (ATSG)

ATSG to wiodący dostawca usług leasingu samolotów, transportu lotniczego towarów oraz powiązanych usług świadczonych na rzecz krajowych i zagranicznych przewoźników oraz innych firm zajmujących się outsourcingiem rozwiązań z zakresu transportu lotniczego towarów. Za pośrednictwem swoich przedsiębiorstw zależnych działających na rynku leasingu i linii lotniczych, spółka jest największym właścicielem i operatorem Boeingów 767 przekształconych na samoloty transportowe. Za pośrednictwem głównych przedsiębiorstw zależnych, w tym trzech linii lotniczych, które dysponują oddzielnymi, indywidualnymi certyfikatami dla przewoźników lotniczych wydanymi przez amerykańską FAA w trybie części 121, ATSG świadczy usługi w zakresie leasingu statków powietrznych, transportu lotniczego towarów, usług pasażerskich i czarterowych w formule ACMI, usług w zakresie obsługi technicznej i przekształcania statków powietrznych oraz usług naziemnych na lotniskach. Przedsiębiorstwa zależne ATSG obejmują ABX Air, Inc.; Airborne Global Solutions, Inc.; Air Transport International, Inc.; Cargo Aircraft Management, Inc.; Airborne Maintenance and Engineering Services, Inc. w tym jego przedsiębiorstwo zależne – Pemco World Air Services, Inc.; oraz Omni Air International, LLC. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.atsginc.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.